22 | 04 | 2019

BAL KARNAWAŁOWY KLASA 1-4

Styczeń, to miesiąc karnawału, również w PZSP w Olszance. Uczniowie klas 1-4 stanęli na wysokości zadania i fantastycznie przygotowali się do zabawy. Można było spotkać mumię, indiankę, policjantów, rycerzy, czarownice, księżniczki, pszczółkę, piratkę, pielęgniarkę, misia, wampira, supermena i inne bajkowe postacie. Bal prowadzony był przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego z klas starszych pod opieką pani Doroty Woźniakowskiej i pani Małgorzaty Feruś. Nasi najmłodsi uczestniczyli w dwóch konkursach wymagających sprawności fizycznej. Pierwsza konkurencja konkurencja wymagała od pary chętnych uczniów utrzymania się w tańcu na coraz mniejszym fragmencie gazety. Druga konkurencja wymagała od par umiejętności tańca z balonem. Chętnych było wielu, ale tylko nieliczni wytrwali i otrzymali słodką nagrodę. Jedną z atrakcji balu był poczęstunek: pyszny pączek z lukrem i ciepła herbatka. Po dwóch godzinach zabawy zmęczeni, ale uśmiechnięci uczniowie, udali się do swoich domów pod opieką równie uśmiechniętych rodziców.

tekst i foto: Wioletta Perkowska